Hakkimizda

1964 yılında Edirne/Keşan'da merhum M.Kerami Mercan tarafından temelleri atılan Mercan Şirketler Topluluğu, bugün 2. kuşak Sayın Tolga Mercan liderliğinde Otomotiv ve FMCG sektöründe ülkemizin 13 ilinde başarılı geçmişiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Mercan Şirketler Topluluğu, 10 şirketi ve 500'e yakın çalışanı ile hizmet verdiği müşterilerine; yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı sunmaktadır. Topluluk, özellikle FMCG sektöründe Türkiye'de lider olma vizyonunu ortaya koymaktadır.

2005 yılında İstanbul'da yapılanan Mercan S&D Ltd., perakendecilerin ve gıda toptancılarının hizmet beklentilerini dikkate alarak faaliyet göstermektedir. Sektörün lider kuruluşlarından Henkel’in “Çamaşır ve Ev Bakım Ürünlerinin", Dr.Oetker’in ve Derma Cos’un geleneksel perakendeci kanalına hizmet vermektedir.

Aynı zamanda Keşan’a içme suyu sağlayan barajdan verilen su ile Mercan ovasındaki arazisinde, Türkiye’nin en kaliteli çeltiğinin yetiştiği pirinçleri kendi tesislerinde el değmeden paketleyerek “Mercan Sultan” markasıyla tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünleri de portföyüne katarak büyümeye devam edecektir.

Saygılarımızla,

Yusuf Yılmaz

Genel MüdürT-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.